Mobile Calendar of Events
Return to Site | View Calendar | List Version

to   


Thursday October 22, 2020
8:30 AM - 10:30 AM    Pickleball- Outdoors - Pickle Ball- Adult Session 1 (tu& th)
 
10:00 AM - 10:30 AM    Little Sports Stars - Little Sports Stars- Session 2
 
10:00 AM - 11:00 AM    PFN Storywalk & Playgroup
 
4:30 PM - 8:00 PM    Babe Ruth Practices and Games
 
4:30 PM - 8:00 PM    Babe Ruth Practices and Games
 
5:00 PM - 8:00 PM    Liverpool FC Soccer Practices
 
Friday October 23, 2020
10:00 AM - 11:00 AM    PFN Storywalk & Playgroup
 
4:30 PM - 8:00 PM    Babe Ruth Practices and Games
 
4:30 PM - 8:00 PM    Babe Ruth Practices and Games
 
5:00 PM - 7:00 PM    Cordage FC Soccer Practices
 
5:00 PM - 8:00 PM    Liverpool FC Soccer Practices
 
Saturday October 24, 2020
8:00 AM - 8:00 PM    Babe Ruth Practices and Games
 
8:00 AM - 8:00 PM    Babe Ruth Practices and Games
 
9:00 AM - 9:30 AM    Smart Soccer - Fall 2020 Smart Soccer / Group 1
 
9:00 AM - 10:00 AM    Cordage FC Soccer Practices
 
9:00 AM - 11:00 AM    J&M Baseball Games
 
9:35 AM - 10:35 AM    Smart Soccer - Fall 2020 Smart Soccer / Group 2
 
10:00 AM - 4:00 PM    4 for 4 Games
 
10:40 AM - 11:40 AM    Smart Soccer - Fall 2020 Smart Soccer / Group 3
 
11:45 AM - 12:15 PM    Smart Soccer - Fall 2020 Smart Soccer / Group 5
 
11:45 AM - 12:45 PM    Smart Soccer - Fall 2020 Smart Soccer / Group 4
 
12:15 PM - 12:45 PM    Smart Soccer - Fall 2020 Smart Soccer / Group 6
 
12:50 PM - 1:50 PM    Smart Soccer - Developmental League - Fall 2020 Developmental Soccer
 
Sunday October 25, 2020
8:00 AM - 10:00 AM    Geidson O30 Games
 
8:00 AM - 8:00 PM    Babe Ruth Practices and Games
 
8:00 AM - 8:00 PM    Babe Ruth Practices and Games
 
8:00 AM - 8:00 PM    Babe Ruth Practices and Games
 
8:30 AM - 12:30 PM    Liverpool FC Soccer Games
 
9:00 AM - 9:30 AM    Pumpkin Painting Event - Pumpkin Painting Session 1
 
9:00 AM - 10:00 AM    Harvest Soccer Club Games
 
9:00 AM - 11:45 AM    Harvest Soccer Club Games
 
9:45 AM - 10:15 AM    Pumpkin Painting Event - Pumpkin Painting Session 2
 
10:00 AM - 5:00 PM    Kings Lacrosse Practice
 
10:15 AM - 11:45 AM    Cordage FC Soccer Games
 
10:30 AM - 11:00 AM    Pumpkin Painting Event - Pumpkin Painting Session 3
 
11:15 AM - 11:45 AM    Pumpkin Painting Event - Pumpkin Painting Session 4
 
11:15 AM - 12:15 PM    Harvest Soccer Club Games
 
12:00 PM - 12:30 PM    Pumpkin Painting Event - Pumpkin Painting Session 5
 
1:00 PM - 2:00 PM    Harvest Soccer Club Games
 
1:00 PM - 2:45 PM    Cordage FC Soccer Games
 
1:30 PM - 3:00 PM    Birthday Party
 
2:10 PM - 2:50 PM    Ice Skating - Learn to Skate Fall 1- Sundays
 
5:00 PM - 8:00 PM    Aces Lacrosse Practice
 
Monday October 26, 2020
4:30 PM - 8:00 PM    Babe Ruth Practices and Games
 
4:30 PM - 8:00 PM    Babe Ruth Practices and Games
 
5:00 PM - 8:00 PM    Liverpool FC Soccer Practices
 
6:00 PM - 7:00 PM    Pilates - Pilates Session 1
 
7:15 PM - 8:15 PM    Country Western Line Dancing - Country Western Line Dancing
 
Tuesday October 27, 2020
10:00 AM - 11:00 AM    PFN Storywalk & Playgroup
 
4:30 PM - 5:00 PM    Smart Soccer - Fall 2020 Smart Soccer / Group 9 WEEKNIGHT
 
4:30 PM - 8:00 PM    Babe Ruth Practices and Games
 
4:30 PM - 8:00 PM    Babe Ruth Practices and Games
 
5:00 PM - 8:00 PM    Liverpool FC Soccer Practices
 
5:15 PM - 6:15 PM    Smart Soccer - Fall 2020 Smart Soccer / Group 10 WEEKNIGHT
 
Wednesday October 28, 2020
10:00 AM - 11:00 AM    PFN Storywalk & Playgroup
 
11:00 AM - 12:00 PM    PFN Storywalk & Playgroup
 
4:30 PM - 5:10 PM    Ice Skating - Learn to Ice Skate Teen and Adult Fall 1
 
4:30 PM - 8:00 PM    Babe Ruth Practices and Games
 
4:50 PM - 5:15 PM    Ice Skating - Learn to Skate Fall 1- Wednesday
 
5:00 PM - 7:00 PM    Cordage FC Soccer Practices
 
5:00 PM - 8:00 PM    Liverpool FC Soccer Practices
 
Thursday October 29, 2020
10:00 AM - 10:30 AM    Little Sports Stars - Little Sports Stars- Session 2
 
10:00 AM - 11:00 AM    PFN Storywalk & Playgroup
 
4:30 PM - 8:00 PM    Babe Ruth Practices and Games
 
4:30 PM - 8:00 PM    Babe Ruth Practices and Games
 
5:00 PM - 8:00 PM    Liverpool FC Soccer Practices
 
5:30 PM - 7:00 PM    Video Game Club - Video Game Club Session 2
 
6:30 PM - 7:45 PM    Yoga - Kripalu - Yoga Session 2
 
Friday October 30, 2020
10:00 AM - 11:00 AM    PFN Storywalk & Playgroup
 
4:30 PM - 8:00 PM    Babe Ruth Practices and Games
 
4:30 PM - 8:00 PM    Babe Ruth Practices and Games
 
5:00 PM - 7:00 PM    Cordage FC Soccer Practices
 
5:00 PM - 8:00 PM    Liverpool FC Soccer Practices
 
Saturday October 31, 2020
8:00 AM - 8:00 PM    Babe Ruth Practices and Games
 
8:00 AM - 8:00 PM    Babe Ruth Practices and Games
 
9:00 AM - 9:30 AM    Smart Soccer - Fall 2020 Smart Soccer / Group 1
 
9:35 AM - 10:35 AM    Smart Soccer - Fall 2020 Smart Soccer / Group 2
 
10:00 AM - 4:00 PM    4 for 4 Games
 
Sunday November 1, 2020
8:00 AM - 10:00 AM    Geidson O30 Games
 
8:30 AM - 10:00 AM    Liverpool FC Soccer Games
 
9:00 AM - 10:00 AM    Harvest Soccer Club Games
 
12:15 PM - 3:30 PM    Cordage FC Soccer Games
 
2:10 PM - 2:50 PM    Ice Skating - Learn to Skate Fall 1- Sundays
 
5:00 PM - 8:00 PM    Aces Lacrosse Practice
 
Monday November 2, 2020
4:30 PM - 6:30 PM    Minds in Motion Workshops - RE/CO Robot
 
5:00 PM - 8:00 PM    Liverpool FC Soccer Practices
 
6:30 PM - 7:30 PM    Troop 51 Manomet Meetings
 
Tuesday November 3, 2020
10:00 AM - 10:30 AM    Little Sports Stars - Little Sports Stars- Session 3
 
10:00 AM - 11:00 AM    PFN Storywalk & Playgroup
 
10:00 AM - 11:15 AM    Intro to Astrology - Intro to Astrology
 
4:30 PM - 5:00 PM    Smart Soccer - Fall 2020 Smart Soccer / Group 9 WEEKNIGHT
 
5:00 PM - 8:00 PM    Liverpool FC Soccer Practices
 
5:15 PM - 6:15 PM    Smart Soccer - Fall 2020 Smart Soccer / Group 10 WEEKNIGHT
 
Wednesday November 4, 2020
9:00 AM - 10:30 AM    Pickleball- Indoors @ Memorial Hall - Indoor Pickleball- Session 1
 
10:00 AM - 11:00 AM    PFN Storywalk & Playgroup
 
11:00 AM - 12:00 PM    PFN Storywalk & Playgroup
 
12:45 PM - 1:30 PM    Biddy Basketball - Biddy - Session 2A
 
1:45 PM - 2:45 PM    Indoor Basketball at the Manomet Youth Center - Youth Basketball Session 2A
 
4:30 PM - 5:10 PM    Ice Skating - Learn to Ice Skate Teen and Adult Fall 1
 
4:50 PM - 5:15 PM    Ice Skating - Learn to Skate Fall 1- Wednesday
 
5:00 PM - 7:00 PM    Cordage FC Soccer Practices
 
5:00 PM - 8:00 PM    Liverpool FC Soccer Practices
 
6:00 PM - 7:00 PM    Pound Fitness - Pound Session 2
 
Thursday November 5, 2020
10:00 AM - 10:30 AM    Parent & Tot Dance - Parent and Tot Dance / Session 1
 
10:00 AM - 11:00 AM    PFN Storywalk & Playgroup
 
10:45 AM - 11:30 AM    Preschool Dance - Preschool Dance Session 1
 
5:00 PM - 8:00 PM    Liverpool FC Soccer Practices
 
5:30 PM - 7:00 PM    Video Game Club - Video Game Club Session 2
 
6:00 PM - 8:00 PM    Pickleball- Indoors @ Memorial Hall - Indoor Pickleball PM- Session 2
 
6:30 PM - 7:45 PM    Yoga - Kripalu - Yoga Session 2
 
Friday November 6, 2020
10:00 AM - 11:00 AM    PFN Storywalk & Playgroup
 
5:00 PM - 7:00 PM    Cordage FC Soccer Practices
 
5:00 PM - 8:00 PM    Liverpool FC Soccer Practices
 
Saturday November 7, 2020
8:00 AM - 8:45 AM    Biddy Basketball - Biddy - Session 1A
 
9:00 AM - 9:45 AM    Biddy Basketball - Biddy - Session 1B
 
10:00 AM - 11:00 AM    Indoor Basketball at the Manomet Youth Center - Youth Basketball Session 1A
 
11:15 AM - 12:15 PM    Indoor Basketball at the Manomet Youth Center - Youth Basketball Session 1B
 
12:30 PM - 1:30 PM    Indoor Basketball at the Manomet Youth Center - Youth Basketball Session 1C
 
Sunday November 8, 2020
8:30 AM - 12:30 PM    Liverpool FC Soccer Games
 
10:00 AM - 1:00 PM    Birthday party
 
2:00 PM - 3:00 PM    Cub Scout 1620 Pack Meeting
 
2:10 PM - 2:50 PM    Ice Skating - Learn to Skate Fall 1- Sundays
 
2:45 PM - 4:15 PM    Cordage FC Soccer Games
 
5:00 PM - 8:00 PM    Aces Lacrosse Practice
 
Monday November 9, 2020
4:30 PM - 6:30 PM    Minds in Motion Workshops - RE/CO Robot
 
6:00 PM - 7:00 PM    Pilates - Pilates Session 2
 
6:30 PM - 8:00 PM    Troop 51 Manomet Meetings
 
7:15 PM - 8:15 PM    Country Western Line Dancing - Country Western Line Dancing Session 2
 
Tuesday November 10, 2020
10:00 AM - 10:30 AM    Little Sports Stars - Little Sports Stars- Session 3
 
10:00 AM - 11:00 AM    PFN Storywalk & Playgroup
 
10:00 AM - 11:15 AM    Intro to Astrology - Intro to Astrology
 
4:30 PM - 5:00 PM    Smart Soccer - Fall 2020 Smart Soccer / Group 9 WEEKNIGHT
 
5:15 PM - 6:15 PM    Smart Soccer - Fall 2020 Smart Soccer / Group 10 WEEKNIGHT
 
Wednesday November 11, 2020
10:00 AM - 11:00 AM    PFN Storywalk & Playgroup
 
11:00 AM - 12:00 PM    PFN Storywalk & Playgroup
 
4:30 PM - 5:10 PM    Ice Skating - Learn to Ice Skate Teen and Adult Fall 2
 
4:45 PM - 5:30 PM    Yoga - Youth - Youth Yoga Session 2
 
4:50 PM - 5:15 PM    Ice Skating - Learn to Skate Fall 2- Wednesday
 
Thursday November 12, 2020
10:00 AM - 10:30 AM    Parent & Tot Dance - Parent and Tot Dance / Session 1
 
10:00 AM - 11:00 AM    PFN Storywalk & Playgroup
 
10:45 AM - 11:30 AM    Preschool Dance - Preschool Dance Session 1
 
5:30 PM - 7:00 PM    Video Game Club - Video Game Club Session 2
 
6:00 PM - 8:00 PM    Pickleball- Indoors @ Memorial Hall - Indoor Pickleball PM- Session 2
 
6:30 PM - 7:45 PM    Yoga - Kripalu - Yoga Session 2
 
Friday November 13, 2020
10:00 AM - 11:00 AM    PFN Storywalk & Playgroup
 
Saturday November 14, 2020
8:00 AM - 8:45 AM    Biddy Basketball - Biddy - Session 1A
 
9:00 AM - 9:45 AM    Biddy Basketball - Biddy - Session 1B
 
10:00 AM - 11:00 AM    Indoor Basketball at the Manomet Youth Center - Youth Basketball Session 1A
 
11:15 AM - 12:15 PM    Indoor Basketball at the Manomet Youth Center - Youth Basketball Session 1B
 
12:30 PM - 1:30 PM    Indoor Basketball at the Manomet Youth Center - Youth Basketball Session 1C
 
Sunday November 15, 2020
8:00 AM - 10:00 AM    Geidson O30 Games
 
2:10 PM - 2:50 PM    Ice Skating - Learn to Skate Fall 2- Sundays
 
Monday November 16, 2020
4:30 PM - 6:30 PM    Minds in Motion Workshops - RE/CO Robot
 
6:00 PM - 7:00 PM    Pilates - Pilates Session 2
 
6:30 PM - 8:00 PM    Troop 51 Manomet Meetings
 
7:15 PM - 8:15 PM    Country Western Line Dancing - Country Western Line Dancing Session 2
 
Tuesday November 17, 2020
10:00 AM - 10:30 AM    Little Sports Stars - Little Sports Stars- Session 3
 
10:00 AM - 11:15 AM    Intro to Astrology - Intro to Astrology
 
4:30 PM - 5:00 PM    Smart Soccer - Fall 2020 Smart Soccer / Group 9 WEEKNIGHT
 
5:15 PM - 6:15 PM    Smart Soccer - Fall 2020 Smart Soccer / Group 10 WEEKNIGHT
 
Wednesday November 18, 2020
9:00 AM - 10:30 AM    Pickleball- Indoors @ Memorial Hall - Indoor Pickleball- Session 1
 
12:45 PM - 1:30 PM    Biddy Basketball - Biddy - Session 2A
 
1:45 PM - 2:45 PM    Indoor Basketball at the Manomet Youth Center - Youth Basketball Session 2A
 
4:30 PM - 5:10 PM    Ice Skating - Learn to Ice Skate Teen and Adult Fall 2
 
4:30 PM - 5:30 PM    Wicked Cool for Kids - Deep Blue Sea
 
4:45 PM - 5:30 PM    Yoga - Youth - Youth Yoga Session 2
 
4:50 PM - 5:15 PM    Ice Skating - Learn to Skate Fall 2- Wednesday
 
6:00 PM - 7:00 PM    Pound Fitness - Pound Session 2
 
Thursday November 19, 2020
10:00 AM - 10:30 AM    Parent & Tot Dance - Parent and Tot Dance / Session 1
 
10:45 AM - 11:30 AM    Preschool Dance - Preschool Dance Session 1
 
5:30 PM - 7:00 PM    Video Game Club - Video Game Club Session 2
 
6:00 PM - 8:00 PM    Pickleball- Indoors @ Memorial Hall - Indoor Pickleball PM- Session 2
 
Saturday November 21, 2020
8:00 AM - 8:45 AM    Biddy Basketball - Biddy - Session 1A
 
9:00 AM - 9:45 AM    Biddy Basketball - Biddy - Session 1B
 
9:00 AM - 11:30 AM    Home Alone & Staying Safe - Home Alone & Staying Safe
 
10:00 AM - 11:00 AM    Indoor Basketball at the Manomet Youth Center - Youth Basketball Session 1A
 
11:15 AM - 12:15 PM    Indoor Basketball at the Manomet Youth Center - Youth Basketball Session 1B
 
12:30 PM - 1:30 PM    Indoor Basketball at the Manomet Youth Center - Youth Basketball Session 1C
 
Sunday November 22, 2020
2:10 PM - 2:50 PM    Ice Skating - Learn to Skate Fall 2- Sundays